مکمل ها و پریمیکس های طیور

مکمل ها و پریمیکس های ویتامینه و معدنی طیور، تولیدی شرکت نیکان رشد نویان ، با بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی و بر اساس جدید ترین راهنمای تغذیه ای نژادی سویه های مختلف طیور، طراحی شده است.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این محصول و یا طراحی مکمل اختصاصی با ما در ارتباط باشید.

این محصولات با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و بهترین برندهای ویتامین و مواد معدنی موجود در بازار تهیه شده و در برگیرنده نیازهای ویتامینه و معدنی طیور پرورشی می باشد.

طیور برای زنده ماندن، تولید مثل و تولید اقتصادی گوشت و تخم مرغ، علاوه بر نیاز به کربو هیدرات‌ها پروتئین‌ها، چربی‌ها و مواد معدنی اصلی به مواد مغذی دیگری نیز احتیاج دارند که باید به میزان کم در جیره موجود باشند. این مواد شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی کمیاب و عناصر دیگری است که به میزان معین به جیره افزوده می‌گردد.

ویتامین‌های مصرفی در جیره دام:

به طور کلی، ویتامین‌ها ترکیبات آلی هستند که سلول‌های بدن قادر به ساختن آنها نیستند و برای زنده ماندن، رشد و تولید تخم مرغ ضروری هستند، میزان نیاز طیور به این مواد کم است ولی وقتی جیره از نظر ویتامین‌ها کمبود داشته باشد، عوارض ناشی از کمبود بروز خواهد کرد.
در مجموع 13 ویتامین برای طیور شناخته شده که مقادیر متفاوتی از آنها در مواد خوراک دام، طیور و آبزیان وجود دارد. مواد غذایی که در جیره‌ها استفاده می‌شوند دارای تمامی ویتامین‌ها نیستند. بعضی از این ویتامین‌ها در مقایسه با بقیه، غنی از یک یا چند ویتامین  بوده ولی کامل نمی‌باشند. برخی از ویتامین ها توسط میکرو ارگاسم‌های روده ساخته می‌شوند و یکی از انها توسط تابش اشعه خوورشید بر پوست بوجود می‌آید. 

به طور کلی تمامی ویتامین ها در صنعت دام، طیور و آبزیان به طور مصنوعی ساخته می‌شوند و بصورت متنوع ارائه می‌گردند که می‌توان کمبود ویتامین‌ها در جیره به واسطه این ویتامین‌های سنتتیک برطرف کرد.

ویتامین‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند، ویتامین‌های محلول در آب و ویتامین‌های محلول در چربی.

ویتامین‌های محلول در چربی:

ویتامین‌های محلول در چربی عبارت‌اند از : ویتامین   A و پیش سازهای آن، ویتامین D، ویتامینE  و ویتامینK
ویتامین‌های محلول در چربی دارای کربن، هیدروژن و اکسیژن می‌باشند و برای متابولیزمشان به مقدار چربی نیاز دارن. این ویتامین‌ها معمولا به صورت پروویتامین در گیاهان وجود دارند که در بدن طیور به سرعت تبدیل به ویتامین حقیقی می‌شوند. این ویتامین‌ها به راحتی در سلول‌های چربی بدن پرنده ذخیره می‌شوند و اضافی آنها از طریق مدفوع دفع می‌گردد. از بین ویتامین‌های محلول در چربی فقط ویتامین K در دستگاه گوارش به وسیله میکرو ارگاسم‌ها ساخته می‌شود. 

ویتامین محلول در آب:

مهمترین ویتامین محلول در اب عبارت اند از: ویتامین C  (اسید اسکور بیک ascorbic acid)، ویتامن B1 (تیامین thiamin )، ویتامین B2 (ریبوفلاوین riboflavin)، اسید پانتوتنیک  pantothenic acid، نیاسین niacin، ویتامین B6 (پیریدوکسین pyridoxine)، کولین choline، بیوتین Biotin، فلاسین (اسید فولیک folacin)، ویتامین B12 (کوبالامین cobalamin). 

ویتامین محلول در آب دارای کربن، هیدروژه و اکسیژن بعلاوه گوگرد، کبالت یا نیتروژن هستند و در اصل برای انتقال انرژ ی به بدن مورد نیاز می‌باشند.
وجود تمام ویتامین‌های محلول در آب بجز ویتامین C در جیره طیور ضروری است.
وقتی این ویتامین‌ها بیش از نیاز پرنده در جیره وجود داشته باشد، از طریق ادرار دفع می‌گردند. ویتامین B12 می‌تواند مقداری در بدن ذخیره شود و بقیه که در بدن ذخیره نمی‌گردد باید همواره در جیره موجود باشند. 

نکته:
زمانی کنسانتره با کیفیت با توجه به نیاز فارم استفاده شود دیگر نیازی به مکمل وجود نخواهد داشت.
برای کسب اطالاعات بیشتر در خصوص خرید مکمل ویتامینه و معدنی اینجا کلیک کنید.