افزودنی ویژه تنش گرمایی طیوری heat guard

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

افزودنی هیت گارد لازمه هر فارم طیوری در فصول گرما می‌باشد.

معرفی اجمالی افزودنی ویژه تنش گرمایی هیت گارد نیکان رشد نویان

قبلا در خصوص خطرات تنش گرمایی و علائم تنش گرمایی وهمچنین راهکارهایی برای جلوگیری از بروز تنش یا استرس گرمایی در فارمهای مرغ گوشتی، تخم گذار و غیره ... در اینجا مقاله منتشر کردیم. 

تغیرات در روشهای مدیریتی و محیطی باعث بروز تنش در پرندگان می گردد. مواردی از قبیل تغیرات در جیرهْ، زمان خوراک دهی ، افزایش و کاهش دما و همچنین واکسیناسیونْ میتواند باعث بروز تنش گردد. این تغیرات حتی الامکان باید کاهش یابد تا بتوان اثرات تنش های  وارده به پرنده  را در هنگام بروز کاهش دهیم .

مهمترین ابزارهای متداول کاهش تنش در رابطه با دماْ : نورْ ،آب و مدیریت خوراک میباشد که جنبه های تغذیه ای دارد.

تنش می تواند از طرق روش های مختلفی کاهش یابد. 

برای مثال در زمان بروز تنش گرمایی بروز عفونت ها و یا بیماری های عفونی میتواند با استفاده از روش های خوراک دهی مناسب ،  یکنواختی خوراک ْ کنترل محیط و پیشگری از محیطی غبار آلود و همچنین کاهش تراکم گله در دوره های گرم سال از تنش گرمایی جلوگیری کرد. 

ابزارهای مدیریتی دما شامل تهویه مناسب تامین هوای تمیز از طریق پنجره ها و ورودی های هوا می باشد. تامین هوای کافی بایستی به شکلی باشد که مستقیما در دسترس پرنده قرار گیرد. و از تجمع گاز در سالن مخصوصا گاز آمونیاک جلوگیری گردد. همچنین استفاده از خنک کننده ها و اسپری آب نیز می تواند موثر باشد. 

مدیریت نور سالن باید به گونه ای باشد که پرنده احساس آرامش کند. پرنده به راحتی در سالن حرکت نماید و از تحرک و گشودن بال حتی الامکان کاسته شود تا میزان حرارت کمتری از بدن پرنده دفع گردد. 

مدیریت مصرف آب و خوراک 

تامین آب خنک و با کیفیت مناسب و با اضافه نمودن ظرفیت آب خوری بیشتر بسیار اهمیت دارد. خوراکدهی در زمان هایی که دمای سالن خنک تر می باشد.  این ابزار های مدیریتی جهت کاهش تنش گرمایی مهم هستند که به تنهایی کافی نمی باشند. برخی مواد مغذی و افزودنی ها می توانند باعث کاهش اثرات تنش گرمایی شوند. مهمترین این مواد مغذی آنتی اکسیدان ها، ویتامین های گروه B، ویتامین K، ویتامین A ، ویتامین  Eو کولین و برخی از الکترولیت های معدنی می باشند. همچنین استفاده از ویتامین C و بتائین نیز می تواند تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد پرنده در شرایط تنش گرمایی داشته باشد. 

HEAT GARD به عنوان یک پیش مخلوط تخصصی حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی، بتائین، کولین و  افزودنی های موثر می باشد که می تواند باعث بهبود عملکرد پرنده در تنش های ایجاد شده (تنش های حرارتی ، واکسیناسیون، جابه جایی ) مورد استفاده قرار گیرد. 

مقدار   مصرف ( در هر تن خوراک )
سویه ها
نیم تا یک کیلوگرم (طبق نظر متخصص تغذیه یا دامپزشک)
مرغ   گوشتی
یک کیلوگرم (طبق نظر متخصص تغذیه یا دامپزشک)
مرغ تخمگذار / مرغ مادر
یک الی دو کیلوگرم (طبق نظر متخصص تغذیه یا دامپزشک)
بوقلمون


مزایای استفاده از HEAT GARD:

  • بهبود عملکرد سیستم ایمنی در مقابل عوامل بیماری زا 
  • بهبود پاسخ پرنده به برنامه های واکسیناسیون 
  • کاهش افت لاشه پرنده در هنگام کشتار 
  • بهبود مصرف خوراک و عملکرد دستگاه گوارش 
  • حفظ شرایط فیزیولوژیک پرنده و جلوگیری از بروز ناهنجاری هایی نظر آلکالوز تنفسی و اسیدوز متابولیکی 
  • بهبود ضریب تبدیل و عملکرد اقتصادی گله 

شرایط نگهداری :

  • در دمای خشک و دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد 

بهترین زمان مصرف : تا 6 ماه پس از تولید 

  • بسته بندی : کیسه های 10 کیلوگرمی

اگر شماهم با مشکل استرس یا تنش گرمایی در فارمهای خود مواجه هستید از این محصول استفاده نمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر یا سفارش محصول به صحفه تماس با ما مراجعه نمایید. 

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

گارانتی بهترین قیمت

بهترین قیمت بازار را ما به مشتریان گارانتی می‌دهیم. بیشتر بخوانید...

ارسال رایگان

برای خرید بیش از 5 تن کنسانتره و مکمل ارسال رایگان است

پشتیبانی فنی

پشتیبانی فنی و پاسخگوی 24 ساعته کارشناسان فنی